Category Archives: Aktualności

Pannonica – żywiołowe zakończenie lata w Beskidzie Sądeckim

Written on , by

Kroke, Megitza, Dikanda, Söndörgői inni – 6 września w Barcicach niedaleko Starego Sącza rusza nowy, folkowy festiwal – Pannonica. Będzie się działo!

Dzikowska, Kamiński, Pustelnik, Jagielski i „Pojechane Podróże 2”

Written on , by

Reportaże wielkich podróżników, relacje z najbardziej doniosłych wypraw kilku ostatnich dekad, opowiadania sięgające w przeszłości, opisując historie, które zmieniły oblicze wielu rejonów świata. To wszystko składa się na kolejną edycję najbardziej żywiołowej książki na polskim rynku.

TamTam – podróże w wersji multimedialnej

Written on , by

Pojawił się premierowy numer magazynu TamTam – pierwszego polskiego pisma dla podróżników i turystów, wydanego w postaci multimedialnej aplikacji na tablety iPad.

Gdzie i jak Polacy spędzą wakacje

Written on , by

Przyszłe wakacje Polacy chcą spędzić w znacznie bardziej komfortowych warunkach niż poprzednie – wynika ze statystyk rezerwacyjnych Travelplanet.pl, największego polskiego multiagenta turystycznego. A ofert wcale nie szukają przede wszystkim u największych touroperatorów, uważanych za najbardziej stabilnych.

„Zielnik Podróżny” – niezwykła wyprawa do świata kultury, tradycji i botaniki

Written on , by

Na Polskim rynku wydawniczym pojawiła się pierwsza w historii pozycja książkowa, która w sposób kompleksowy, nowatorski i praktyczny opisuje związki ludzi z roślinami Karpat i Bałkanów. Autorem wydawnictwa jest Marek Styczyński.

„Istoty Chaosu” – podróż w zupełnie inny wymiar

Written on , by

PREMIERA: 17 października w księgarniach pojawią się „Istoty Chaosu” – trzecia część bestsellerowej sagi „Kroniki Obdarzonych”

We wrześniu rusza dolnośląska edycja 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły 2012

Written on , by

Himalaista Piotr Pustelnik,  uczestnicy polsko – belgijskiej wyprawy wzdłuż Wisły „Poland Trek”, prześmiewczy film „Kumare. Guru dla każdego” i niesamowite dokumenty „I believe I Can Fly”, „Ostatni z Wielkich Nieodkrytych” będzie można zobaczyć  na największym, dolnośląskim festiwalu podróżników w Bolkowie.

Rusza pierwsza odsłona eTravelDay 2012 – konferencji dla regionalnej branży turystycznej i hotelarskiej

Written on , by

Właściciele hoteli, restauracji, biur podróży i włodarze atrakcji turystycznych spotkają się w 25 września w Bielsku-Białej w ramach regionalnej konferencji na temat marketingu usług turystycznych w Internecie.

„Kiwi. Zupełnie Nowa Zelandia” – pierwszy polski multibook podróżniczy

Written on , by

Ukazała się pierwsza polska książka podróżnicza w postaci multibooka – multimedialnej aplikacji na tablety. Autorem wydawnictwa jest Jarek Sępek – podróżnik, dziennikarz i miłośnik nowych technologii. Od 1 sierpnia książka dostępna jest w Apple App Store.

Ruszyła platforma szkoleniowa dla branży turystycznej – TravelTube.pl

Written on , by

TravelTube.pl to platforma, oferująca wachlarz szkoleń z zakresu e-marketingu, reklamy, promocji i public relations (PR), skierowanych do pracowników firm turystycznych (m. in. hoteli, biur podróży, agencji turystycznych) i osób odpowiedzialnych za promocję miast, regionów i gmin.