„Istoty Chaosu” – podróż w zupełnie inny wymiar

PREMIERA: 17 października w księgarniach pojawią się „Istoty Chaosu” – trzecia część bestsellerowej sagi „Kroniki Obdarzonych”

Książka jest kontynuacją miłosnej historii Ethana, nastolatka z Gatlin i Leny  – jednej z Obdarzonych, na której ciąży pewna klątwa. W lutym przyszłego roku do kin trafi ekranizacja „Istot”.

Debiutancka powieść autorstwa Kami Garcii i Margaret Stohl pt. „Beautiful Creatures” („Piękne Istoty”) ukazała się w Stanach Zjednoczonych w grudniu 2009 roku i natychmiast trafiła na pierwsze miejsce listy Amazon.com w kategorii książek młodzieżowych. Określana jako następca “Harryego Pottera i “Zmierzchu” była bestsellerem New York Timesa i zdobyła nagrodę American Library Association. Równie entuzjastycznie została przyjęta druga i trzecia część sagi – „Beautiful Darnkess” („Istoty Ciemności”) i „Beautiful Chaos” („Istoty Chaosu”).

17 października, nakładem wydawnictwa Łyński Kamień pojawi się polska edycja trzeciej części Sagi.

W książce „Piękne Istoty” oraz „Istoty Ciemności” czytelnicy poznali Ethana Wate’a, nastolatka mieszkającego w położonym na południu Stanów Gatlin, i Lenę Duchaness, tajemniczą dziewczynę – kuzynkę największego dziwaka Gatlin. Lena jest Obdarzoną i ciąży na niej klątwa, która na zawsze zmieni życie zakochanych w sobie nastolatków. Niesamowite przygody zakochanych zmierzają jednak w kierunku, którego nikt z czytelników na pewno się nie spodziewał. Czytając trzecią część Kronik Obdarzonych, czytelnik zagłębi się w zupełny chaos. Ethan myślał, że zdążył się już przyzwyczaić do strasznych i niemożliwych rzeczy, które od czasu, kiedy poznał Lenę, działy się w Gatlin. Ale kiedy razem z Leną wrócili do domu, okazało się, że słowa “straszny” i “niemożliwy” nabrały nowego znaczenia. Szarańcza, niespotykane upały i gwałtowne burze zaczęły nawiedzać Gatlin… Wszytko wskazywało na to, że powodem tych nieszczęść jest Lena, która nie potrafi zapanować nad swoimi mocami. Czas płynął i tylko jedno było pewne… miasteczko przestanie istnieć, jeśli straszliwe moce kłębiące się nad nim nie zostaną ujarzmione, a to wymaga wielkiej ofiary.

W lutym 2013 roku szykuje się kolejna niespodzianka. Prawa do ekranizacji Sagi zakupiła wytwórnia Warner Bros, która w kwietniu tego roku rozpoczęła zdjęcia do pierwszej części „Piękne Istoty” na podstawie scenariusza Richarda LaGrevenese’a (P.S. Kocham Cię, Zaklinacz koni). W filmie zobaczymy gwiazdorską obsadę: Jeremy Irons, Emma Thompson and Viola Davis! Wg informacji portalu Filmweb.pl premiera w Polsce planowana jest na 15 lutego 2013 roku. Polskim dystrybutorem filmu „Piękne Istoty” jest Monolith Film.

Okładka książki w wersji 3D: https://dl.dropbox.com/u/9310616/Istoty_Chaosu_3D.png

Okładka książki, płaska: https://dl.dropbox.com/u/9310616/okladka_IC.jpg

Logo Istoty Chaosu: https://dl.dropbox.com/u/9310616/IC_logo_3d.jpg

Tapeta na pulpit: https://dl.dropbox.com/u/9310616/tapeta01.jpg

„Istoty Chaosu” Kami Garcia i Margaret Stohl

Wydawnictwo Łyński Kamień

Cena: 39,90 zł

Data premiery: 17 października 2012

www.piekneistoty.pl

http://www.facebook.com/Kroniki.Obdarzonych

 

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply