Rusza letnia edycja Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w twierdzy Srebrna Góra

Zapowiada się największa plenerowa impreza podróżnicza w Polsce. Od 3 do 5 września 2010, do największej, górskiej twierdzy Europy w Srebrnej Górze zjadą podróżnicy, globtroterzy i eksploratorzy świata m.in. z Polski i Czech. Będzie okazja aby zobaczyć i posłuchać niesamowitych opowieści z podróży, porozmawiać z globtroterami, zatańczyć; zapłonie ognisko, zaskwierczą kiełbaski i zabulgocze zimne piwo. W licznych konkursach, organizowanych w czasie imprezy będzie można wygrać wiele nagród. Jeden z uczestników festiwalu wyjedzie ze Srebrnej Góry z biletem lotniczym w dowolne miejsce świata.

Festiwal Podróżników Trzy Żywioły to jeden z najstarszych i największych festiwali podróżników w Polsce. Odbywa się dwa razy w roku: w marcu w Krakowie (już 7 edycji) i we wrześniu w Srebrnej Górze (to będzie trzecia edycja) w Forcie Don Jon, skąd roztacza się najpiękniejszy widok w Sudetach.

W czasie trzeciej, Letniej Edycji Festiwalu, od piątku 3 września do niedzieli 5 września odbędą się pokazy slajdów, maraton filmowy i spotkania z podróżnikami. Zgromadzeni w twierdzy podróżnicy obejrzą 12 godzin filmów i 8 godzin najlepszych prezentacji z mniej znanych zakątków świata

W piątek i sobotę prezentacje i spotkania z podróżnikami startują o godz. 20.00. Kasia Gembalik i Mikołaj Książek zabiorą nas w podróż po Syberii wysłużonym rosyjskim motocyklem na trzech kołach (przyjadą nim do Srebrnej Góry) i przerobionym na kabriolet Moskwiczem.

Claudia Cardenas i Dominik Bac zaprowadzą nas w niedostępne góry Kolumbii, gdzie bije ponoć serce świata. Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek wjadą na srebrnogórską twierdzę konno. Przedstawią relację z podróży… z kopyta, wierzchem, dookoła świata.Basia Meder, która zupełnie niesłusznie uważa samą siebie za babcię, poprowadzi nas afrykańskimi bezdrożami wzdłuż czarnego kontynentu, na którym spędziła 13 miesięcy, odwiedzając 20 krajów. Piotr Strzeżysz przedstawi jedną z części epickiej, wieloetapowej wyprawy rowerowej śladami słynnego Polaka, pioniera polskiego podróżowania Kazimierza Nowaka – „Afryka Nowaka – Sudan”. Oczami Buddów z pomocą obiektywu Elwiry Florek i Alfreda Sosgórnika zanurzymy się w Tybecie zaś Monia i Michał Przybyszowie udowodnią, że ich nazwisko to nie zbieg okoliczności i zabiorą nas w podróż poślubną dookoła świata, której część odbyli… jachtostopem!  Na ciemną wenezuelską dżunglę popatrzymy okiem studentki biologii – Diany Maciągi. Spotkaniom towarzyszyć będzie promocja wydanych tuż przed Festiwalem książek – Basi Meder „Babcia w Afryce” i „Goniąc marzenia, czyli podróż poślubna dookoła świata” – małżeństwa Przybyszów.

„Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata” – z piątku 3 września na sobotę 4 września pokażemy filmy przesłane przez podróżników, – czyli program OFF. Z soboty 4 września na niedzielę 5 września najlepsze dokumenty o świecie, cywilizacji i ginących kulturach.

Film Jak wydoić nosorożca ukazuje kulisy realizowania afrykańskiego raju dla białych turystów. Citroeny 2CV w dokumencie Pretty Diana po „drobnych” modyfikacjach zamieniają się w rękach Romów w patrolujące miasto kosmiczne pojazdy. Stają się z czasem członkami rodzin i podstawowymi narzędziami pracy żyjących na granicy nędzy romskich rodzin. Wynajmij Rastamana (Rent a Rasta) to cyniczny obraz jamajskiej seks turystyki. Afrykański sen to wielowątkowa opowieść, losy dwóch pokoleń gdańskiej rodziny Choszczów – tragicznie zmarłej w podróży Kingi, jej matki – i afrykańskiej dziewczynki, Ekua Abew, sieroty z Ghany. Off the rails to niesamowity film – dziennik podróży rowerowej z Moskwy do Pekinu, 14 miesięcy i 10 tys. kilometrów w pogodni za samym sobą.

Festiwal Podróżników Trzy Żywioły słynie z jakości prezentowanych obrazów, prezentowane fotografie podlegają ostrej selekcji, a filmy – wielokrotnie nagradzane na światowych festiwalach filmów dokumentalnych – należą do najlepszych ze swojego gatunku.

Od 2010 roku publiczność festiwalowa wybiera najlepsze pokazy i filmy, przyznając ich autorom nagrodę „Czwarty Żywioł”. I tym razem jeden z pokazów i jeden z filmów zostanie nagrodzony tym wyróżnieniem.

Strona internetowa Imprezy: http://3zywioly.pl

Organizatorzy Imprezy:

Patroni Medialni:

  • National Geographic Polska
  • Onet.pl
  • Radio Wrocław
  • Radio Ram
  • Extremium

Sponsorzy:

  • Gmina Stoszowice – gospodarz w okolicy
  • PrimaPol – PrimaPol – sponsor biletu – Głównej Nagrody –  w dowolne miejsce na świecie
  • Klub Podróży HORYZONTY – voucher 1000 zł na wyprawę
  • Wydawnictwo Pascal – przewodniki turystyczne – nagrody – dla publiczności

Opisy pokazów, zdjęcia ilustracyjne, opisy filmów dostępne na stronie Klubu Podróżników Trzy Żywioły w sekcji dla mediów: http://3zywioly.pl/festiwal-podroznikow/materialy-dla-mediow/

Kontakt dla mediów:

Piotr Trybalski, piotr@travelbrain.pl, +48 791 851 871

Organizatorzy Imprezy:

Forteczny Park Kulturowy – http://forty.pl

Agencja TravelBrain.pl – http://TravelBrain.pl

Klub Podróżników Trzy Żywioły – http://3zywioly.pl

Portal Onet.pl – http://Podroze.onet.pl

Patroni Medialni:

National Geographic Polska

Onet.pl

Radio Wrocław

Radio Ram

Extremium

Sponsorzy:

Gmina Stoszowice – gospodarz w okolicy

PrimaPol – PrimaPol – sponsor biletu – Głównej Nagrody – w dowolne miejsce na świecie

Klub Podróży HORYZONTY – voucher 1000 zł na wyprawę

Wydawnictwo Pascal – przewodniki turystyczne – nagrody – dla publiczności

Serdecznie zapraszamy!

Opisy pokazów, zdjęcia ilustracyjne, opisy filmów dostępne na stronie Klubu Podróżników Trzy Żywioły w sekcji dla mediów: http://3zywioly.pl/festiwal-podroznikow/materialy-dla-mediow/

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply