Ruszył GoPlanet.pl – nowy serwis dla miłośników podróży

W Internecie pojawił się nowy, rekomendacyjny wortal dla turystów i podróżników. „GoPlanet.pl – sprawdzone podróże” – to serwis internetowy dla wszystkich, którzy cenią sobie sprawdzoną wiedzę o atrakcyjnych miejscach, a także rady osób, które wróciły z podróży i mają najświeższe, zweryfikowane  informacje.

gp_logo_whiteSerwis pozwala na tworzenie interaktywnych przewodników po krajach i regionach, opartych o lokalne atrakcje, rady dotyczące podróżowania – wszystko ułożone w odpowiednie kategorie, ułatwiające sprawne poruszanie się po serwisie i wybór tych tematów, które są najbardziej interesujące i przydatne do planowania konkretnej podróży.

Każdy zarejestrowany użytkownik serwisu może dodawać, oceniać, opiniować odwiedzane miejsca, a także dzielić się własną wiedzą i doświadczeniem.  Serwis umożliwia też oznaczanie opinii innych osób jako „sprawdzone” – jeśli to wynika z doświadczenia innych użytkowników, bądź oznaczania jako „nieaktualne”, gdy informacja zawarta w serwisie już się zdezaktualizowała.

W ten sposób, na bazie aktywności użytkowników serwisu tworzony jest na bieżąco, ranking najpopularniejszych miejsc i atrakcji – najczęściej odwiedzanych, najlepiej ocenianych, posiadających najwięcej opinii i co najważniejsze – o weryfikowanej na bieżąco aktualności.

Użytkownicy serwisu GoPlanet.pl mogą zakładać swoje podróżnicze profile, tworzyć własne mapy podróży i odwiedzanych miejsc, dodawać zdjęcia, tworzyć grupy przyjaciół – w tym tych, z którymi podróżowali. Serwis pozwala wyszukiwanie podobnych sobie podróżników – preferujących takie same sposoby podróżowania czy chcących odwiedzić te same miejsca.

goplanet_screen

Dodatkowo serwis pozwala na tworzenie wspólnych wyjazdów, w duchu popularnej idei carpooling (wspólne podróżowanie – dzielenia miejsc w samochodzie). W ten sposób serwis pomaga realizować podróżnicze plany osobom, które lubią podróżować w grupie i jednocześnie relatywnie tanio.

Unikalną w skali serwisów podróżniczych funkcjonalnością GoPlanet.pl jest interaktywna mapa, pozwalająca na przeglądanie treści serwisu w oparciu o ich lokalizację geograficzną – bezpośrednio na mapie, zastępując tym samym klasyczną, „zakładkową” nawigację.

W GoPlanet.pl można kupować bilety lotnicze online, korzystając z listy aktualnych promocji – tanich i regularnych linii lotniczych. Cześć ecommerce tworzona jest we współpracy z firmą eSky.pl – liderem rozwiązań eTravel na polskim rynku. W najbliższych tygodniach serwis rozszerzy ofertę ecommerce o rezerwacje hotelowe, ubezpieczeniowa i księgarnię podróżniczą.

Redaktorem naczelnym serwisu jest Piotr Trybalski, dziennikarz, podróżnik i fotografik, który wcześniej, blisko 10 lat był szefem działu Podróże w portalu Onet.pl; autor licznych publikacji prasowych, organizator wypraw o charakterze ekspedycyjnym.

GoPlanet.pl powstał w oparciu o autorskie rozwiązania informatyczne firmy Lab2, która jest właścicielem serwisu. Za Lab2 stoi bogate doświadczenie w tworzeniu aplikacji i złożonych systemów informatycznych. GoPlanet.pl to kolejny duży projekt wdrożony przez firmę na przestrzeni ostatniego roku.

Obsługą promocyjną, marketingową i reklamową GoPlanet.pl zajmuje się Agencja PR&Marketingu Interaktywnego TravelBrain.pl, specjalizująca się w obsłudze firm i organizacji z branży turystycznej, miast i regionów turystycznych.

Adres serwisu: www.GoPlanet.pl

Informacja prasowa do pobrania: GoPlanet.pl – sprawdzone podróże

Logo serwisu do pobrania: Logo GoPlanet.pl

—————————

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

Lab2   – because of passion

Paweł Gniadkowski, e-mail: pg@lab2.pl, tel.: +48 506-580-543

ul. Smoleńsk 21/15, 31-108 Kraków

www.lab2.pl, inventors@lab2.pl

TravelBrain.pl – PR&Marketing Interaktywny

Katarzyna Starosta, email: Kasia@travelbrain.pl, tel. +48 880 498 843

ul. Obozowa 50A/15, 30-383 Kraków

www.TravelBrain.pl, kontakt@travelbrain.pl

eSKY sp. z o.o.

Paweł Seroczyński, email: pawel.seroczynski@esky.pl , tel.: +48 32 728 3162

Pl. Jagielloński 8, 26-600 Radom

www.eSky.pl,

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply