Wakacje na barce – Le Boat wkracza do Polski

Od sezonu letniego 2014 światowy potentat w organizacji wypoczynku na barkach otwiera oddział w Polsce. Bazą floty pływających domów będzie Eko Marina w Giżycku na Mazurach.

Le Boat jest częścią firmy TUI Marine, specjalizującej się w ofercie wypoczynku dla wodniaków, posiadającej jedną z największych na świecie flot jachtów i barek. Szczególnie te ostatnie cieszą się ogromną popularnością pośród turystów, planujących aktywny wypoczynek na wodzie. Tzw. houseboaty – czyli pływające domy, pozwalają na aktywne spędzenie letniego czasu, łącząc w sobie zarówno wakacyjny dom jak i środek transportu oraz miejsce wypoczynku i rozrywki. Co najważniejsze  – w przeciwieństwie do innych form aktywności żeglarskiej – prowadzenie barki nie wymaga posiadania żadnych uprawnień i szczególnych umiejętności. Każdy posiadacz prawa jazdy poradzi sobie zarówno z rejsem jak i parkowaniem barki w marinie.

Od wielu lat obserwujemy ogromne zainteresowanie turystyką barkową Europie – tłumaczy Konrad Korzonek, dyrektor generalny Le Boat w Polsce, którego firma Sun Yacht Charter była inicjatorem przedsięwzięcia. – Wprowadzając bogatą ofertę Le Boat do naszego kraju chcemy zachęcić wodniaków z Polski i zagranicy do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych akwenów Europy – Wielkich Jezior Mazurskich – dodaje. Z tego właśnie powodu za bazę floty wybrano Giżycko na Mazurach. Tam też powstały już pierwsze trasy dla barek, obejmujące akweny północnych i południowych szlaków jezior mazurskich. – Jesteśmy dumni z tego, że Le Boat rozpoczyna działalność operacyjną w Polsce właśnie u nas – mówi Pani dyrektor Justyna Szostek z Warminsko-Mazurskiej Regionalnej  Organizacji Turystycznej – Mazury z całą siecią jezior i kanałów idealnie nadają się do niespiesznego wypoczynku na barce. A świetne infrastruktura i mnóstwo atrakcji przyrodniczych to atuty, które od lat przyciągają tu turystów z całego świata. Teraz mamy szansę i kolejny argument za tym, aby zaglądało tu jeszcze więcej wodniaków – dodaje Pani Justyna Szostek

Le Boat i Mazurska Organizacja Turystyczna planują wspólne działania informacyjne i promocyjne, których celem będzie pokazanie Wielkich Jezior Mazurskich jako miejsca, gdzie na bezpieczny, aktywny wypoczynek mogą sobie pozwolić także ci, którzy nie posiadają licencji żeglarskich.

– Houseboating to coraz bardziej atrakcyjna forma wypoczynku na Mazurach. Zwłaszcza dla większych grup czy rodzin. Dzieje się tak, ponieważ koszt wynajęcia barki jest bardzo atrakcyjny w porównaniu z ceną stacjonarnych noclegów na Mazurach, a pływanie – bezpieczne – tłumaczy Radosław Wiśniewski z Mazurskiego WOPR-u.

Tworząc bazę w Giżycku Le Boat dołączyła wodne szlaki Wielkich Jezior Mazurskich do oferty wodnego wypoczynku w całej Europie, gdzie firma oferuje ponad 100 różnych tras, które można przemierzać na pokładach komfortowych barek. Prócz Mazur, miłośnicy wypoczynku na wodzie mogą wybierać też barki z Francji (Canal du Midi, Camargue, Aquitaine, Lot, Charente, Bretania, Nivernais i Dolina Loary, Alzacja), Holandii, Belgii, Szkocji, Anglii, Irlandii, jednostki we Włoszech (Wenecja) oraz w Niemczech. Już wiosną 2014 roku pierwsze barki klasy Nautiner 40 oraz Nautiner 38 zostaną zwodowane na Mazurskich Jeziorach.

Rezerwacje wodnego wypoczynku na barkach już ruszyły. Wystarczy odwiedzić stronę www.leboat.com.pl lub skorzystać z swiatowej sieci agentów TUI Marine / Le Boat

O TUI Marine

TUI Marine to część TUI Travel, największej firmy na świecie organizującej wakacyjny wypoczynek, która obsługuje 180 krajów na 20 rynkach światowych, oferuje szeroką gamę różnych form spędzania czasu wolnego. W swojej ofercie posiada marki takie jak: Le Boat, Sunsail, Moorings, Footloose, Leopard Catamarans, Crystal Active, Club Vass. Flotylla.Firma TUI Marine dysponuje 2 415 jednostkami pływającymi (żaglówki, katamarany, barki).

10 faktów o Le Boat

  1. Ponad 900 barek – największa flota w Europie
  2. Różnorodność modeli barek dla załóg od 2 do 12 osób
  3. Największy wybór baz i najciekawszych śródlądowych tras dla wodniaków w Europie
  4. Wszystkie łodzie są dostępne bez uprawnień – „Nie musisz posiadać doświadczenia żeglarskiego” to główna maksyma firmy na świecie.
  5. Wiele dodatkowych usług np. wynajem rowerów, dodatkowych usług ubezpieczeniowych, zapewnienie ruterów z internetem na barkach itd.
  6. Wszyscy Klienci przechodzą szkolenie na łodzi przed opuszczeniem bazy
  7. W przypadku problemów technicznych, usterka naprawiana na miejscu maksymalnie do 12 h
  8. Świetna oferta przedsprzedażowa i last minute
  9. Wieloletnie doświadczenie – najlepsza wsparcie agentów sieci sprzedaży oraz wsparcie pracowników baz
  10. Le Boat to część Grupy TUI, międzynarodowego holdingu, z gwarancją finansowej stabilności

 

Materiały dla mediów:

www.leboat.com.pl (zakładka MEDIA)

Kontakt z Le Boat Polska

Konrad Korzonek, tel. (22) 875 90 99 Email: konradkorzonek@leboat.com.pl

Kontakt dla mediów

Piotr Trybalski – TravelBrain.pl, tel. +48 791 851 871, email: piotr@travelbrain.pl

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply